dark eden
Wszelkie materiały na tej stronie zamieszczone są wyłącznie w celach informacyjnych i podlegają prawom autorskim ich twórców. | jeremiasz@darkeden.pl | www.darkeden.pl | © 2009 - 2011 grafik.gda.pl
karty DE
karty Genesis
dark eden
Aktualizacje
01.08.11 Galeria
01.08.11 Turnieje
28.06.11 Pobieralnia
28.12.10 Pobieralnia
28.12.10 Błędy w grze
Mapa graczy
Avangarda VII - 2011
Turniej na Avangardzie VII

wydrukionline.com.pl
dark eden

Przynależności

Genesis

Megakorporacje

Podczas Wielkiego Exodusu, który mieszkańcy Mrocznego Raju nazywają Wielkim Porzuceniem, cztery największe korporacje - Bauhaus, Kapitol, Imperial i Mishima - na ogromnych statkach wywiozły z Ziemi najwartościowszych ludzi, którzy nigdy już nie powrócili na planetę - matkę. Megakorporacje podbiły wewnętrzne planety Układu i rozszerzyły strefy wpływów. Ostatnio pojawiła się nowa korporacja - Cybertronic - co zwiększyło jeszcze skalę międzyplanetarnych konfliktów. Do niedawna żadna z pięciu megakorporacji nie przejawiała zainteresowania Mrocznym Rajem. Nie wiadomo dlaczego przywódcy potężnych kompanii zmienili politykę. Być może chcą do końca wykorzystać pozostałe na zniszczonej planecie zasoby naturalne. Być może zaczyna brakować im miejsca na rozwój. A być może kryje się za tym jakiś inny powód...

Kartel

Kartel
Nie jest to korporacja, a organizacja zbrojna, zbierająca najlepszych wojowników ze wszystkich korporacji, którzy łącząc się ponad podziałami ruszają na walkę z Legionem. To właśnie pod tym herbem w Genesis występują wszyscy wojownicy Megakorporacji bez podziału na poszczególne korporacje. Aby ich od siebie odróżnić, każdy z nich nosi miano członka jednej z korporacji.

Kapitol

Kapitol
Martwe Oceany kryją tajemnice - największą korporacyjną placówke w Mrocznym Raju. Pod powierzchnią mrocznych wód kryje sie potężnie chroniona baza Kapitolu. Powstała ona zanim inne korporacje zainteresowały sie powrotem na ziemię. Jest jedną z najbardziej strzeżonych tajemnic na Ziemi. Z bazy wyruszają ekspedycje, mające na celu odkrywanie Mrocznego Raju. Doradcy Kapitolu przeczuwają wybuch kolejnej wojny, dlatego szukają sojuszników na ziemi, zanim zrobią to inne megakorporacje. Handlują z Luteranami, Synami Rasputina i Hordą Półksiężyca. Wzmacniają także ochronę swoich przyczółków na ziemi. W każdej chwili są gotowi zająć strategiczne miejsca praktycznie na całej planecie.

Bauhaus

Bauhaus
Przez długi czas ta korporacja nie posiadała żadnej bazy na Ziemi. Emisariusze Bauhausu podjeli negocjajce z jednym z najpoteżniejszych plemion ziemi - Synami Rasputina. Współpraca układała sie owocnie. W zamian za wymiane wojskową i technologiczną, siły Bauhausu dostały pozwolenie na założenie bazy na terytorium Prusji. Baza rozwija sie bardzo prężnie, niezagrożona z zewnątrz.

Imperial

Imperial
Przedstawiciele Imperialu są porozrzucani po całym Mrocznym Raju. Z większym lub mniejszym powodzeniem próbują wkupić sie w łaski nowych plemion. Niedawno Imperialni Konkwistadorzy byli widziani na Carskim dworze. Inni handlują z przedstawicielami Hordy Półksiężyca, ale największa grupa przemierza terytorium Luterańskiej Triada. Wyspy z kórych wywodzi sie Imperial, należą teraz do Luteran. Przywódcy klanowi Imperialu na każdym kroku zaznaczają swoje dziedzictwo, próbując tym samym pokazać że Imperial i Triada to jedność.

Cybertronic

Cybertronic
Korporacja ma najmniej liczebne siły na ziemi, ale są one wbrew pozorom najpotężniejsze. Ich potęga stanowi dla przedstawicieli Cybertroniku nie lada problem. Wiele prymitywnych plemion nie ufa cyborgom. Utrzymują kontakty z Synami Rasputina, ale najlepsze stosunki majš z Templariuszami. Niewiele brakuje do podpisania sojuszu pomiędzy nimi. Templariusze postrzegają cyborgi jako jedno z ogniw łańcucha ewolucji, co w dużym stopniu pomaga w kontaktach z megakorporacją.

Mishima

Mishima"
Surowe zasady i wiara w honor pozwoliły zbliżyć sie Mishimie do członków Hordy Półksiężyca. Ze wszystkich korporacji przedstawiciele spod znaku zachodzącego słońca odnoszą największe sukcesy w kontaktach z nomadami. Agenci Mishimy utrzymują stosunki z Synami Rasputina. Wnikneli też w struktury Templariuszy i teraz próbują przekonać ich władców do podpisania sojuszu z Hordą Półksiężyca.

Tekst o poszczególnych korporacjach pochodzi z podręcznika Warzone: Dark Eden.
Jest to wolne tłumaczenie ze strony www.udb.wb.pl/urpg/, którego autorem jest Wicu.
MegakorporacjePozostałe przynależności:

Bractwo
Bractwo