dark eden
Wszelkie materiały na tej stronie zamieszczone są wyłącznie w celach informacyjnych i podlegają prawom autorskim ich twórców. | jeremiasz@darkeden.pl | www.darkeden.pl | © 2009 - 2011 grafik.gda.pl
karty DE
karty Genesis
dark eden
Aktualizacje
01.08.11 Galeria
01.08.11 Turnieje
28.06.11 Pobieralnia
28.12.10 Pobieralnia
28.12.10 Błędy w grze
Mapa graczy
Avangarda VII - 2011
Turniej na Avangardzie VII

wydrukionline.com.pl
dark eden

Nowe karty

Genesis


 PRZYNALEŻNOŚCI

W dodatku GENESIS pojawiają się dwie nowe przynależności: MEGAKORPORACJE i BRACTWO. Co prawda w podstawowej części gry DARK EDEN jest kilka kart z tych przynależności ale nie da się nimi zagrać tak jak pozostałymi. Natomiast w GENESIS, przynależności te są w pełni rozbudowane i grywalne tak jak przynależności z podstawowej części gry. UDOSKONALENIA

Udoskonalenie umieszcza się na wybudowanych miejscach w swojej osadzie i na karcie przywódcy, dzięki temu te karty otrzymują nowe zdolności. Istnieją dwa typy Udoskonaleń: Udoskonalenia Miejsc dotyczą wybudowanych przez Ciebie miejsc, oddziaływają na ich strukturę, możliwości produkcyjne oraz otoczenie. Udoskonalenia Przywódcy, załączane są do Twojego Wodza, dzięki którym otrzymuje on nowe zdolności specjalne. Udoskonalenia posiadają 3 poziomy, im wyższy poziom Udoskonalenia tym większe możliwości otrzymuje karta, na którą ją zagrasz.


Możesz umieścić Udoskonalenia w swojej krainie podczas swojego Kroku Wykonywania Akcji. Każda karta może otrzymać tylko jedno udoskonalenie na turę. Udoskonalenia pierwszego poziomu mogą być zagrane na dowolną kartę, te z Poziomu 2, mogą być zagrane tylko na karty posiadające już udoskonalenie 1 Poziomu, natomiast Udoskonalenia 3 Poziomu, możesz zagrać tylko na karty posiadające Udoskonalenie Poziomu 2.


Miejsce lub Przywódca nie może posiadać kilku udoskonaleń tego samego poziomu np. przywódca nie może posiadać dwóch Udoskonaleń Poziomu 2, nawet jeśli są różne od siebie). Efekt wszystkich Udoskonaleń kumuluje się.


Udoskonalenia nie są kartami Dołączonymi, nie działają na nie żadne karty mające wpływ na karty dołączone do gry.


Jeśli jakieś Udoskonalenie modyfikuje WB karty, która je posiada, zmienia się jego Bazowe WB np. Kopalnia (WB: 10) z Udoskonaleniem, które zwiększa o +3 WB, należy traktować jako miejsce z bazowym WB równym 13 (po skutecznym najechaniu otrzymuje się za to miejsce 13 Punktów Zwycięstwa). Wszystkie inne modyfikatory ciągle działają na nowe bazowe WB tego miejsca.


Kiedy miejsce zostanie skutecznie najechane, najpierw należy usunąć Udoskonalenie, zanim miejsce zostanie usunięte z krainy, w której się znajduje. W przypadku udanego najazdu na kartę Przywódcy, który posiada Udoskonalenia, gracz może zdecydować się na nowy rodzaj nagrody i odrzucić jedno udoskonalenie, jakie posiada ten Przywódca. Tylko jedno udoskonalenie jest niszczone po skutecznym najeździe i zawsze jest to Udoskonalenie najwyższego poziomu, jakie posiada najeżdżana karta. Zanim zniszczysz udoskonalenia niższego poziomu, musisz skutecznie pozbyć się Udoskonaleń wyższych poziomów. W momencie, gdy miejsce nie posiada już żadnych Udoskonaleń, po skutecznym najeździe na nie, niszczone jest w tradycyjny sposób. Gracz, który najechał takie miejsce, zabiera karty udoskonaleń w taki sam sposób jak najechane miejsca i dodaje punkty zwycięstwa w taki sam sposób jak w przypadku najazdu na Przywódcę.

Przykład:
Kopalnia z UDOSKONALENIEM 1 POZIOMU i UDOSKONALENIEM 2 POZIOMU zostaje skutecznie najechana. Najeźdźca musi najpierw usunąć UDOSKONALENIE 2 POZIOMU. UDOSKONALENIE POZIOMU 1 pozostaje przy karcie. Najeźdźca zdobywa punkty zwycięstwa równe bazowemu WB karty, którą najechał.


Tekst pochodzi z oficjalnej strony gry http://www.thewinternet.com/doomtrooper/darkeden/.
Tłumaczenie wykonał Wicu.