dark eden
Wszelkie materiały na tej stronie zamieszczone są wyłącznie w celach informacyjnych i podlegają prawom autorskim ich twórców. | jeremiasz@darkeden.pl | www.darkeden.pl | © 2009 - 2011 grafik.gda.pl
karty DE
karty Genesis
dark eden
Aktualizacje
01.08.11 Galeria
01.08.11 Turnieje
28.06.11 Pobieralnia
28.12.10 Pobieralnia
28.12.10 Błędy w grze
Mapa graczy
Avangarda VII - 2011
Turniej na Avangardzie VII

wydrukionline.com.pl
dark eden

Przynależności

Dark Eden

Luterańska Triada

Luterańska Triada
Świat jest splugawiony przez heretyków i niewiernych. Wrogowie ludzkości w potędze legionów. Ciemność prawie zniszyła świat, rozpalając ogień wojen i nienawiści. Jesteśmy ostatnimi wiernymi zaprawdę prowadzonymi przez moc naszego Pana. Musimy być silni, nadszedł czas próby. Musimy przezwyciężyć armię naszych wrogów. Jesteśmy Luterańską Triadą, przetrwamy i będziemy nieść głos naszego Pana.

Pierwsi męczennicy


Trzy plemiona, trzy historie, jedna religia, jedna nadzieja. Luteranie wierzą że świat narodził sie z płomieni Armagedonu. Ciemność wysłała swoich przedstawicieli by zniszczyli wszystko. Tylko sprawiedliwy przeciwstawił sie złu. Luteranie postrzegają życie jako wielką niekończącą sie próbę. Tylko broniąc swojej wiary mogą mieć nadzieję na przetrwanie. Stara religia dzięki nim rozprzestrzenia się po świecie. Nowa Biblia opisuje nowe historie i nowe zagrożenia. Przez pokolenia trzy plemiona Triady żyły osobno, do czasu krwawej masakry, po której wiara zjednoczyła ich. Po pierwszej Krucjacie Templariuszy, kiedy zginęło wielu z Luteran, przywódcy plemion zawarli przymierze. Rodziny Ashy, Kainów i Wroughtów zjednoczyły się. I tak powstała Luterańska Triada.

Oczyszczenie


Zjednoczenie pomogło przetrwać Triadzie w Mrocznym Raju. Potrafią żyć w toksycznym środowisku dzięki niezwykłemu rytuałowi - Oczyszczeniu.
Kiedy rodzi się Luterańskie dziecko, zostaje ochrzczone w kościele. Tam zostaje nie tylko pobłogosławione, ale przechodzi też bolesną operację, w wyniku której jego twarz zostaje wygładzona, pozbawiona dróg oddechowych. Każdy luteranin wygląda tak samo, każda twarz jest bez wyrazu. Dorastające dzieci uczy się walczyć i modlić. Gdy wszystkie blizny znikną z twarzy, przychodzi czas na ponowny chrzest, po którym każdy staje się pełnoprawnym członkiem Triady.

Społeczeństwo


Plemiona Triady żyją osobno. Rodzina Ashów zajmuje północne terytorium, połorzone w trudno dostępnych górach. Ich najbliższe otoczenie jest ponure i wyjałowione. Ciemnowłosi, przywdziani w czarne stroje, znający tylko jeden rodzaj strachu - stygmaty. Rytuał podczas którego, bolesne niemożliwe do opisania rany pojawiają sie u nich w ferworze walki. Krew cieknąca z ran, dłoni, stóp, klatki piersiowej, krwawe łzy płynące z oczu męczenników. Po chwili moc stygmatów leczy wiernego ze wszystkich obrażeń pozwalając mu ponownie stanąć do boju przeciwko wrogom.
Rodzina Kainów żyje na zachodniej wyspie, dumna ze swoich pełnych mocy Celtyckich tatuaży. Ciągle przywdziewają tradycyjne kilty. W walce używają ogromnych i potężnych mieczy.
Południową wyspę zajmuje rodzina Wroughtów. Okiełznali oni potęgę mistycznej mocy, dzięki której odprawiają potężne Luterańskie rytuały.

Święte miejsca


Triada posiada szczególne miejsca kultu. Jednym z nich jest Stonehenge. To święte miejsce. Odprawiane tam rytuały leczą wojowników z wszelkich ran i dają im większą siłe w walce. Po każdej bitwie, ranni przynoszeni są w to miejsce, a patryjarchowie odprawiają modły, do czasu aż rany się wygoją. Jedynym miejscem ważniejszym od Stonehenge jest Kopuła, wielka katedra zbudowana w środku starożytnego Avalonu, jeden z nowych cudów świata. Raz do roku Luteranie przybywają w to miejsce by otrzymać błogosławieństwo od Arcybiskupa. Triada jest zarządzana z Kopuły, Arcybiskup przy pomocy lokalnych patryjarchów zarządza wszystkimi prowincjami.

Cisza


Zmiany jakim poddawany jest każdy Luterani uniemożliwiają mu kożystanie z daru mowy. Wierni porozumiewają się za pomocą języka gestów, oraz wykorzystują swoje telepatyczne zdolności, które otrzymali od Boga, by móc rozmawiać między sobą.

Tekst pochodzi z podręcznika Warzone: Dark Eden.
Jest to wolne tłumaczenie ze strony www.udb.wb.pl/urpg/, którego autorem jest Wicu.


Karty przynależne


Przywódca
W Mrocznym Raju, Luterańska Triada ma czterech głównych wodzów: Jonah Sand, Cain Mournor, Josef Gabriel i Elijah Cosrick.
Każdy z nich posiada unikalną zdolność, wyróżniającą go spośród innych.
Najciekawszą zdolność posiada chyba Josef Gabriel który wydając złoto może w swoim kroku Dobierania wziąć aż 3 dodatkowe karty! Kontroluje on 6 ikon zasobów, jego WB jest równe 14, a przyległe do niego miejsca otrzymują +2 do swojego WB.
Kolejnym Przywódcą godnym uwagi jest Cain Mournor. Jego WB jest nieco niższe i wynosi 12 ale kontroluje on 7 ikon zasobów, a jego wojownicy mogą w jednej turze dokonać dwukrotnie najazdu jeśli tylko wcześniej nie atakowali. Cain dodaje +2 do WB miejsc które do niego przylegają.
Jonah Sand nie jest aż tak potężny jak dwaj poprzedni Wodzowie, ale za to kontroluje on aż 8 ikon zasobów (po dwie każdego rodzaju), a przyległe do niego miejsca otrzymują aż +3 do swojego WB. On sam ma WB równe 10, a w czasie kroku Bilansowania może wziąć tyle dodatkowych Jednostek Złota ile mu pozostało niewykorzystanch Jednostek Surowców.
Elijah Cosrick natomiast jest zdecydowanie najsilniejszym Przywódcą Triady. Jego WB równe jest aż 16! Niestety w zamian za to, kontroluje tylko 5 ikon zasobów a przyległe miejsca otrzymują +1 do WB. Jeśli jego przeciwnikowi uda się go pokonać podczas Najazdu, to Elijah sam decyduje jaką zwycięzca otrzyma nagrodę.
Miejsce

Luteranie posiadają dwa unikalne miejsca. Pierwsze to Wytwórnia Papki, która dostarcza im aż 3 Jednostki Żywności. Drugim natomiast jest Sanktuarium, które uniemożliwia najechanie przyległych do niego miejsc.

Wojownik
W armii Triady główną siłą jest kawaleria. Kawalerzyści, Ciężcy kawalerzyści oraz Zwiadowcy Kawalerii wzajemnie zwiększają swoją Wartość Bojową, dzięki czemu w grupie są trudni do pokonania.
Oprócz jazdy, Luteranie mają dosyć liczną piechotę. Nie są to zbyt silni wojownicy, ale wspierani przez rytuały odprawiane przez Patriarchów mogą być naprawdę niebezpieczni. Wśród nich znajdziemy takie jednostki jak: Fizylierzy, Korsarze, Luterańscy Wierni i Sierżanci, Szarzy Artylerzyści oraz wspomniani wcześniej Patriarchowie.
Oprócz jednostek lądowych, Triada posiada tekże jednostki latające. Są nimi Palankiny i Posępne Rzeźniki. Żadko jednak zdarza się aby można było zobaczyć je w akcji bo Triada gra głównie kawalerią.
Rytuał


Rasa ta za pośrednictwem Patriarchów może odprawiać różne rytuały dzięki którym staje się ona silniejsza i trudniejsza do pokonania. Są to: Błogosławieństwo, Drżenie, Poświęcenie, Protekcja, Przemiana, Skazaniec i Wyzwanie.
Luterańska TriadaPozostałe przynależności:

Synowie Rasputina
Synowie Rasputina


Horda Półksiężyca
Horda Półksiężyca


Templariusze
Templariusze


Legion Ciemności
Legiom Ciemności